Hlavní partneri

Mediálni partneri

Náhodný hráč

Lehotský Marián

Lehotský Marián

Tabuľky


Posledné súťažné zápasy minižiakov v tomto roku

RIM Basket Košice : MBK Liptovský Mikuláš 17:52 (5:28)


Body MBK LM: Slugeň 13, Štábel 12, Kováč S. 7, Ďurný 6, Kokavec 5, Kováč J. 4, Moník 4


BKM Iskra Svit : MBK Liptovský Mikuláš 12:50 (4:24)


Body MBK LM: Štábel 17, Kokavec 8, Slugeň 8, Moník 6, Ďurný 3, Bargel 2, Buda 2, Halaj 2, Kováč J. 2


ŠBK Galaxy Košice : MBK Liptovský Mikuláš 40:13 (18:5)


Body MBK LM: Kokavec 4, Štábel 4, Bargel 2, Slugeň 2, Ďurný 1


Najmladšie mikulášske družstvo vycestovalo na svoje víkendové turnajové zápasy do mesta so 70-ročnou basketbalovou tradíciou – Svitu. Na víkendovom turnaji sa okrem nášho a domáceho celku predstavili aj družstvá RIM Basket Košice a doteraz neporazený líder tabuľky ŠBK Galaxy Košice. Úvodný zápas odohrali naši chlapci proti košickému tímu RIM Basket. Stav 0:12 po prvej štvrtine v prospech nášho družstva ukázal, že náš tím prišiel na turnaj s najvyššími ambíciami. Aj ďalšie štvrtiny pokračovali v podobnom duchu a mikulášski minižiaci si tak na konto pripísali prvé víťazstvo dňa. Zápas proti domácemu Svitu mal z našej strany rozpačitý začiatok, no chalani žiadne zaváhanie nedopustili. Záverečný zápas proti najsilnejšiemu tímu mal pre nás špecifickú príchuť, nakoľko sme súperovi chceli vrátiť tesnú prehru z posledného turnaja. Kolektívna a tímová hra, vysoká úspešnosť streľby a kvalitná obrana Košíc nám však nedovolili hrať hru podľa našich predstáv a Košice si tak pripísali na konto zaslúžené víťazstvo.


Hlas trénera: „Som rád, že sme zvládli zápasy proti RIM Basketu a domácemu Svitu. Mrzí ma však výkon chalanov v poslednom zápase. Galaxy Košice majú veľmi kvalitný tím, no viem, že máme na lepší výsledok. Na chalanoch nebolo vidieť takú motiváciu, akú mali v poslednom vzájomnom meraní síl. Zápas mal však aj veľa pozitív a ukázal nám na čom musíme ďalej zapracovať.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 16. December 2019 12:34
Výborný výkon žiakov proti Svitu

MBK Liptovský Mikuláš : BKM Iskra Svit 77:46 (46:21)


Body MBK LM: Janík 22, Petran 17, Antoška 10, Havran 8, Beňo 6, Kokavec 6, Havryshchuk 4, Guoth 4


Ambície mikulášskych žiakov v sobotnom zápase proti Svitu boli jednoznačné – chalani si išli po víťazstvo. Prvý zápas vo Svite nášmu družstvu tesne ušiel a tak mali súperovi čo vracať. Napriek tomu, že žiaci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, dokázal domáci tím držať zápas už od začiatku vo svojich rukách. Chalani podali výborný a bojovný výkon, ktorý bol odmenený presvedčivou výhrou.


Hlas trénera: „Som veľmi rád, že sme konečne dokázali podať na ihrisku to čo v nás je a verím, že to bude veľmi dobrý odrazový mostík do druhej časti súťaže. Chalanov by som chcel za sobotný výkon veľmi pochváliť.“Autor: Tomáš Császári | Streda, 04. December 2019 10:04

Predohrávka žiakov a zápas proti favoritovi

MBK Liptovský Mikuláš : IMC Slovakia Považská Bystrica 43:59 (17:35)


Body MBK LM: Repa 10, Antoška 9, Talaj a Jančuška po 8, Janík 6, Petran 2


MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 39:87 (20:51)


Body MBK LM: Talaj 21, Antoška 6, Janík 3, Petran, Jančuška, Repa, Havran po 2, Havryshchuk 1


Družstvo mikulášskych žiakov nastúpilo do štvrtkovej predohrávky proti Považskej Bystrici s víťaznými ambíciami. Domáci tím však nedokázal zachytiť úvod zápasu, počas ktorého sa hráči nevedeli dostať do žiadaného tempa. V druhej polovici už chalani začali hrať svoju hru, no na zmazanie výrazného náskoku súpera to už nestačilo. Nedeľný zápas proti favorizovanej Žiline sa vyvíjal podľa papierových predpokladov. Chalanom nemožno uprieť bojovnosť, s ktorou proti Žiline nastúpili. Hernú zohratosť a skúsenosti súpera však bolo na ihrisku poznať od úvodného rozskoku. Hosťujúce družstvo si tak na konto pripísalo ďalšie víťazstvo.


Hlas trénera: „V zápase proti Považskej Bystrici sme sa od úvodu trápili, čo nás koniec koncov stálo celý zápas. Čo nás ale teší je, že sme dokázali podať dobrý a bojovný výkon a dokázali sme hrať naplno celý zápas, nie len jednu alebo dve štvrtiny. Veríme však, že by sme dokázali uhrať ešte lepší výsledok nebyť veľkého množstva lôpt, ktoré sme stratili hlavne v druhej štvrtine.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 24. November 2019 11:15

Kadeti privítali favorizovanú Žilinu

MBK Liptovský Mikuláš : MBK Victoria Žilina 37:56 (17:31)


Body MBK LM: Pavkovček 10, Tomo 6, Zadrabaj 5,Kubány 3, Dvorščák 3, Parajka 3, Sásik 2 , Majerčik 2, Hlavna 2, Krčah 1


Po výborných výkonoch v Košiciach a Michalovciach nastúpili kadeti MBK Liptovský Mikuláš proti favorizovanej Žiline. Začiatku zápasu dominovala obrana u oboch tímov. Liptáci držali krok počas celej úvodnej štvrtiny. Bohužiaľ v prvej časti druhej periódy sa Žilina viac presadzovala v útoku ako Liptáci a tento náskok sa už veľmi ťažko dobiehal. Dobrou obranou si Mikuláš udržiaval nádej až do poslednej štvritny, ale nohy chlapcom podlomila nepresná streľba a nepremenené trestné hody.


Hlas trénera: "Veľká vačšina chalanov makala na hrisku čo to dalo. Mrzia ma nepremenené ľahké šance a trestné hody. Obrana nás držala v hre, ale úplne nám odišla streľba. Veľa sme sa naučili a už sa teším ako na tom popracujeme."Autor: Tomáš Császári | Utork, 19. November 2019 14:57

Skvelé výkony minižiakov

MBK Liptovský Mikuláš : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 31:19 (18:13)


Body MBK LM: Kováčik 9, Slugeň 7, Kováč J. 6, Štábel 6, Bargel 2, Buda 2


MBK Liptovský Mikuláš : BK Michalovce 51:11 (27:6)


Body MBK LM: Kováč J. 10, Kováčik 8, Slugeň 7, Buda 6, Štábel 6, Cibák 4, Ďurný 3, Bargel 2, Halaj 2, Moník 1


MBK Liptovský Mikuláš : ŠBK Galaxy Košice 17:23 (8:12)


Body MBK LM: Moník 5, Štábel 5, Buda 3, Bargel 2, Kováč J. 2


Najmladšie mikulášske družstvo hostilo v rámci svojho prvého domáceho miniturnaju družstvá zo Spišskej Novej Vsi, Michaloviec a Košíc. Prvý zápas odohrali chalani proti súperovi zo Spišskej Novej Vsi, s ktorým v ich prvom vzájomnom meraní síl ťahali za kratší koniec. Minižiaci sa však na odvetu veľmi dobre pripravili a celý zápas hrali s nadpriemerným odhodlaním a s chuťou zvíťaziť. Bojovný výkon celého tímu priviedol domáce družstvo k dôležitému víťazstvu. Aj druhý zápas z našej strany nasadením pripomínal výkon z prvého zápasu a minižiaci si tak pripísali aj druhé víťazstvo v rade. Posledný zápas sme odohrali proti silným ŠBK Galaxy Košice – minuloročnému účastníkovi Majstrovstiev Slovenska v kategórii mladších minižiakov. Skóre bolo počas celého zápasu veľmi vyrovnané a minútu do konca zápasu bol rozdiel v skóre len 1 bod. Poslednú minútu však lepšie zvládlo družstvo Košíc a dotiahlo tak zápas do víťazného konca.


Hlas trénera: „Chalani predviedli vo všetkých zápasoch úžasné výkony. Zápas proti Spišskej Novej Vsi považujem za doteraz najlepší zápas, aký chalani kedy odohrali. Pochvala patrí každému jednému z nich, no najviac by som chcel pochváliť tých najmladších, ktorí odohrali takmer celé zápasy a svojim nasadením dokázali, že dokážu hrať aj proti starším chalanom. Najbližšie týždne musíme zabrať, o mesiac nás totiž čaká miniturnaj vo Svite, na ktorom sa okrem domácich stretneme aj s druhým košickým tímom a takisto aj opäť nastúpime proti ŠBK Galaxy Košice, ktorým máme čo vracať.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 18. November 2019 09:49

Žiaci nestačili na favorita zo Žiaru nad Hronom

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBK Liptovský Mikuláš 80:30 (49:21)


Body MBK LM: Talaj 8, Havryshchuk 7, Petran 5, Kokavec 4, Antoška, Janík 2, Jančuška 1


Žiaci MBK LM nastúpili na zápas proti favoritovi zo Žiaru nad Hronom s cieľom predviesť dobrý výkon a prípadne prekvapiť. Kvalita súpera sa odzrkadlila aj na ihrisku a ani dobrý výkon chalanov nestačil na to, aby domáceho súpera zaskočili. Oproti posledným zápasom však družstvo žiakov svoj výkon zlepšilo za čo mu patrí pochvala.


Hlas trénera: „Chalani podali dobrý výkon. V zápase sme ale miestami postrádali agresivitu a túžbu získať loptu viac ako súper, čo sa prejavilo na konečnom výsledku. Ku koncu zápasu chalanom začali dochádzať sily a nakoniec bol teda rozdiel v skóre dosť veľký.“Autor: Tomáš Császári | Pondelok, 11. November 2019 13:37

Kadeti opäť víťazne

DIAWIN Košice : MBK Liptovský Mikuláš 56:63 (34:28)


Body MBK LM: Hlavna 17, Kubány 13, Pavkovček 13, Tomo 6, Krčah 4, Zadrabaj 4, Sásik 3, Dvorščák 2, Parajka 1


1. BK Michalovce : MBK Liptovský Mikuláš 69:73 (40:32)


Body MBK LM: Parajka 23, Pavkovček 15, Hlavna 14, Zadrabaj 9, Krčah 2, Dvorščák 2, Majerčík 2, Kubány 2, Tomo 2, Sásik 2


Mikulášski kadeti vycestovali uplynulý víkend na ich prvý "road trip" na východ Slovenska, kde ich čakali dva náročné zápasy. Zápas proti Košiciam bol od začiatku vyrovnaný. Rozdiel do 4. štvrtiny bol v úspešnosti streľby z ľahkých pozícií, kde to tam nášmu teamu jednoducho nepadalo. Chalani vytrvali v maximálnom nasadení a 4. štvrtina priniesla ovocie. Nátlaková obrana a veľmi dobrý a disciplinovaný výkon našich chlapcov obrátil misky váh na našu stranu.


V Michalovciach sa chalanom po ťažkom sobotnom zápase horšie koncentrovalo na hru. Družstvo robilo lacné chyby, ktoré začal súper využívať a postupne sa dostal do vedenia. Po neštandardnom vylúčení 2 hráčov (jeden LM druhý MI) sa museli naši chlapci o to viac skoncentrovať a hrať ešte priamočiarejšie v útoku. Aj v tomto zápase sa im podarilo uspieť a pripísali si na konto ďalšie cenné víťazstvo.


Hlas trénera: „Zápas proti Košiciam hodnotím ako zrejme najlepší v našej doterajšej tímovej histórií. V zápase s Michalovcami sme vedeli, že sa musíme len jednoducho dostať do nášho spôsobu hry a tak sa aj v druhom polčase stalo. Náš tím ukázal, že keď všetci zaberieme na 120%  vieme, otočiť aj už takmer prehratý zápas. Poďme makať ďalej !!!“Autor: Tomáš Császári | Piatok, 08. November 2019 11:08

Vyrovnaný zápas žiakov vo Svite

BKM Iskra Svit : MBK Liptovský Mikuláš 46:37 (21:26)


Body MBK LM: Talaj 12, Janík 6, Repa 6, Petran 4, Havryshchuk 3, Jančuška 2, Antoška 2, Kokavec 2


Mikulášski žiaci sa vo svojom poslednom zápase predstavili na palubovke neďalekého Svitu. Očakával sa tvrdý a náročný zápas s vyrovnaným priebehom. Naši chalani vbehli do zápasu s cieľom vyhrať, čo bolo od úvodného rozkoku vidieť aj na ich snahe a bojovnosti. Polčasový stav (21:26), ktorý svietil v prospech nášho družstva však chlapcom akokeby vzal vietor z plachiet. Druhá polovica zápasu žiakom vôbec nevyšla a domáci tak dotiahli zápas do víťazného konca. 


Hlas trénera: "Chalani po polčase stratili koncentráciu a prestali plniť taktické pokyny, ktoré sme si na začiatku zápasu stanovili. Musíme zdvihnúť hlavy a poctivo sa pripraviť na ďalšie zápasy."Autor: Tomáš Császári | Streda, 30. Október 2019 16:25

Náročné zápasy mikulášskych kadetov

MBK Liptovský Mikuláš : BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 64:97 (34:45)


Body MBK LM: Pavkovček 13, Parajka 12, Tomo 12, Kubány 9, Hlavna 8, Krčah 4, Majerčík 4, Dvorščák 2


MBK Liptovský Mikuláš : BKM Iskra Svit 56:91 (36:49)


Body MBK LM: Pavkovček 16, Parajka 11, Hlavna 9, Tomo 9, Kubány 5, Krčah 4, Dvorščák 2


Kadetská súťaž pokračovala ďalším zápasovým dvojkolom, v ktorom odohralo družstvo mikulášskych kadetov zápasy proti družstvám zo Spišskej Novej Vsi a Svitu. Aj keď naši chlapci v oklieštenej zostave bojovali, kvalita bola počas víkendu na strane súpera. Ukázali sme úseky hry, kedy sme dostali protihráčov pod tlak a podarilo sa nám urobiť šnúru niekoľkých bodov, čo môžme brať ako pozitívum. Naše vlastné chyby v obrane nás však často zrážali na kolená. Dve domáce prehry síce mrzia, no chalani musia zabrať a v nasledujúcich zápasoch zabojovať o dobré výsledky.


Hlas trénera: "Chválim dobrú prácu na doskoku a obetavý výkon družstva. Znovu sa ukázalo na čom nám treba najviac pracovať. Nasledujúce zápasy hráme počas Dušičiek v Košiciach a Michalovciach, držte nám prosím palce."


 


 

Autor: Tomáš Császári | Streda, 30. Október 2019 16:02

Starší minižiaci vstúpili do novej sezóny

BKM Iskra Svit : MBK Liptovský Mikuláš 17:51 (2:29)


Body MBK LM: Kováč S. 14, Kokavec 11, Kováčik 8, Štábel 6, Buda 4, Slugeň 4, Cibák 2, Kováč J. 2


BK 04 AC LB Spišská Nová Ves : MBK Liptovský Mikuláš 34:16 (14:12)


Body MBK LM: Kokavec 4, Kováčik 4, Štábel 4, Bargeľ 2, Slugeň 2


Zápasový systém nového ročníka starších minižiakoch priniesol niekoľko zmien. Minižiaci odohrajú zápasy formou niekoľkých miniturnajov. Prvý miniturnaj odohrali naši chlapci v Spišskej Novej Vsi proti domácemu celku a družstvu so Svitu. Úvodný zápas proti tímu BKM Iskra Svit bol jasnou záležitosťou nášho družstva. Chalani na súpera vybehli s jednoznačnou vôľou zvíťaziť a dominanciu na ihrisku potvrdili aj vo výslednom skóre. Zápas proti domácemu celku bol však náročnejší. Minižiaci bojovali a v tretej štvrtine dokonca viedli 14:16, no potom prišli silné chvíle domácich, ktorých vpred hnala tribúna domácich fanúšikov. Chlapci po nevydarenom závere podľahli domácim 34:16, no výkon v prvých troch štvrtinách ukázal, že máme na čom stavať.


Hlas trénera: „V zápase proti Svitu sa na ihrisku postupne prestriedali všetci hráči, pričom každý z nich ukázal chuť víťaziť a výkonnostný progres od minuloročnej sezóny. Výkon z prvého polčasu bol skvelý a verím, že takéto výkony budeme predvádzať častejšie. V zápase s domácimi to bolo náročnejšie. Posledná štvrtina nám vôbec nevyšla a to nás stálo víťazstvo.“Autor: Tomáš Császári | Nedeľa, 20. Október 2019 18:37